מסורת של מצוינות ותוצאות | Tradition of excellence and results

הסכם ממון

כאשר אנו מדברים על הסכם ממון הדבר הראשון שעולה הוא, הסכם אשר נחתם טרם נישואין בין צדדים העומדים להינשא. אולם, הסכמי ממון נחתמים לא רק טרם נישואין כי אם גם טרם חיים משותפים של צדדים לא נשואים, תוך כדי חיים משותפים, תוך כדי הנישואין ואף טרם גירושין.

הסכם ממון קלאסי נחתם בין צדדים העומדים להינשא ומבקשים להחיל על עצמם הסדר או משטר רכושי הדומה או שונה לזה הקבוע בחוק יחסי ממון ובפסיקה הרלוונטית. לדוגמא, הם מבקשים לקבוע כי נכסים אשר הובאו טרם הנישואין אינם משותפים גם אם מי מהצדדים יעשה שימוש לטובת התא המשפחתי בפירות נכסים אלו, או מבקשים לקבוע כי רכוש מסוים לא יהיה משותף גם אם ייצבר בתוך תקופת החיים המשותפים. פעמים שהסכם ממון נחתם על רקע משבר זוגי וכתנאי להמשך חיים משותפים או בעת אירוע משמעותי כמו קבלת ירושה וכד’.

ראוי להדגיש כי הסכם ממון אשר נחתם בין צדדים העומדים להינשא צריך להיות מאושר ע”י רשם הנישואין, ביהמ”ש לענייני משפחה או נוטריון וככל שאישור שכזה לא ייעשה, ההסכם עקרונית אינו תקף. לאחר שצדדים כבר נשואים הסכם שכזה חייב אישורו של ביהמ”ש.

צדדים החיים יחדיו כידועים בציבור אינם חייבים את אישורו של ביהמ”ש על מנת שההסכם יהיה תקף, אולם הם רשאים להגישו לביהמ”ש לענייני משפחה על מנת לאשרו וליתן לו תוקף של פס”ד.

לפרטים ולייעוץ השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

הסכם ממון בשיטת עשה זאת בעצמך

לא אחת אנו נתקלים בתופעה של זוגות אשר מחליטים לערוך הסכם ממון בהתאם להמלצות שקיבלו. ואולם, פעמים שזוגות רוצים לחסוך כסף ומורידים “הסכם ממון” מהרשת, תוך התייחסות להסכם שכזה כמו “הסכם שכירות” אשר פעמים רבות מורד מהרשת על מנת לעשות בו שימוש. ואולם, יש להבין כי הסכם ממון שונה מהסכם שכירות הן במשמעותו הכלכלית והן במשמעותו המשפטית.

ויוסבר, הסכם ממון הינו הסכם אשר משמעותו היא לשנים רבות קדימה. פעמים שרק אחרי 20 שנות נישואין הצדדים נדרשים לראות מה הוסכם בהסכם הממון ואו אז מתברר כי ההסכם נוסח בצורה רשלנית או כזו שאינה מתאימה לשינויים אשר נעשו במהלך השנים ברכוש הצדדים. גם המשמעות הכספית של הסכם ממון “פשוט”, פעמים היא משמעות של מליוני ₪!
הורדת הסכם ממון מהרשת לא רק שלא תשרת אל המטרה, אלא עשויה להוביל את הצדדים לסכסוך משפטי ארוך ויקר.

לאור זאת המלצתנו החד משמעית היא כי מרגע שהוסכם על הצורך בהסכם ממון לפנות לעו”ד המומחה בתחום ובעל ניסיון רב בניסוח והתאמת הסכמים לזוג הרלוונטי.
משרדנו מתמחה מזה שנים רבות בניסוח הסכמי ממון ובעל ניסיון רב בייצוג בסכסוכים הנוגעים להסכמי ממון, ומכאן גם בעל ניסיון רלוונטי לניסוח הסכמים אשר לא יובילו את הצדדים לסכסוך משפט עתידי.

שני אנשים מחזיקים ידיים
WhatsApp שלחו לנו הודעות וואטסאפ!